Chronicle Notları, Bölüm 2: The Third War: Reign Of Chaos

Kel’thuzad Arrives at The Frozen Throne. From World Of Warcrat:Chronicles Volume 3

Chronicle Volume 3’teki ilginç detayları incelemeye devam ediyoruz:

Lich King, Kil’jaedenın ona yaptığını asla unutmamış ve hep intikamını planlamıştı. Bu planındaki ana nokta Arthas olacaktı ki, onunla birleştiğinde dünyada rahatça dolaşabilecekti. Ancak planın başka bir kilit noktası ise Kel’thuzad ve onu bir Lich olarak diriltebilmek olacaktı.

– Lich King, Legion’ın Archimonde’u Azeroth’a çağırmak için bir yol aradığını fark ettiğinde Dreadlordlara Dalaran’daki Book Of Medivh’i ele geçirmelerini önermişti. Dalaran’ı çok iyi tanıdığı ve bu çağırma ritüelini gerçekleştirebilecek kadar güçlü olacağı için de, Sunwell kullanılarak Kel’thuzad’ın bir Lich olarak diriltilmesi hususunda Dreadlordları ikna etmişti.

-Lich King en başından beri Legion’a karşı Scourge’ü kullanarak savaşmayı planlıyordu.

Warcraft 3: Reforged

 -Archimonde istilayı gerçekleştirebilmek için yanında ufak ve elit bir ekip ile Azeroth’a geçiş yapacaktı.Bu yüzden Warcraft 3’teki Legion istilası ne War of The Ancients ne de Legion’daki demon istilaları ile kıyaslanamayacak kadar ufaktı. Archimonde’un asıl güvencesi Scourge  idi.

– Sylvanas ve Silvermoon’un düşüşünün ardından hayatta kalan High Elfler Anastarian Sunstrider önderliğinde Isle Of Quel’danas’a doğru geri çekilmişlerdi. Scourge’ün gemileri yoktu bu yüzden buraya asla ulaşamazlardı. Ancak hesaba katmadıkları bir şey vardı: Frostmourne varken Arthas’ın gemilere ihtiyacı yoktu. Denizi dondurarak ordusuna karşıya geçebilmeleri için bir köprü oluşturmuş ve Sunwell’i ele geçirmişti.

-Scourge’ün yönünü Dalaran’a doğru çevirdiği haberinin alınmasının ardından Antonidas Jaina’ya tüm sivilleri alarak Kalimdor’a gitmesi emrini vermişti. Antonidas, Medivh’in uyarısına kulak asmadığı için pişman olmuştu. Scourge, Azeroth’un ( o dönemdeki) en güçlü 2 krallığını günler içinde tüketmişti, Dalaran’ın da bir şansı olmayacaktı.

Warcraft 3: Reforged
 Medivh, Warcraft 3 sırasında ruhani bir formda, bir açıdan hayattaydı. Azeroth’un Son Gardiyanı, ölümünün ardından bir ruh olarak Azeroth’da yaşanan her şeye şahit olmuştu. Twisting Nether ile bağlantı kurabildiği için de, Kil’jaedenın acımasız Scourge istilası planından haberdardı. Lordearonda yayılmaya başlayan plague’i görünce, Azeroth halkını uyarabilmek için bir yol aramaya başlamıştı

– Aegwynn, Medivh’in Dark Portal’ı açıp Orcları bu dünyaya getirmesinden sonra yaşanan her şeyden dolayı kendisini suçluyordu. Oğlunun kaderini ve daha iyi şeyler yapabilme şansını elinden aldığına inanıyor ve onu geri getirebilmek için, geride kalan son gücüyle gece gündüz uğraşıyordu. Bir gün, Medivh karşısına çıkmış ve  yaklaşan alev ve gölge fırtınasından bahsetmişti. Aegywnn, kalan son gücünü de kullanarak oğluna materyal bir yapı kazandırmış ancak kendi güzelliğini, gençliğini de orada kaybetmişti

-Tyrande ve takipçileri olan Sentineller, Eastern Kingdoms’da yaşanan plague faciasından haberdarlardı ancak nadiren müdahalede bulunmuşlardı. Chronicles’a göre müdahalede bulunduklarında ise bu hareketleri incelikli ve gözden ırak olmuştu.

-Emerald Dream’de bulunan Druidler, Undead vebasının doğaya verdiği zararı ilk fark edenler olmuşlardı. Emerald Dream’den fiziksel düzleme geçiş yaparak vebayı durdurmaya çalışmış ancak onlar bile fazla ilerleme kaydedememişlerdi. Bu durumu Tyrande’ya haber verdiklerinde, Tyrande başka bir tehlikeyi sezmişti: Legion tehdidini.

Warcraft 3: Reforged

-Cenarius’un ölümünün ardından Ashenvale karanlığa ve sessizliğe gömülmüştü. Dryadlar, Faerie Dragonlar, Chimeralar korku içinde ormanın derinliklerime kaçışmışlardı. Çok azı Legion’a karşı verilecek savaşta Night Elflerin yanında olacaklardı.

– Kalimdor’u istilaya gelen Legion ve Scourge ordusunun arasında Arthas da bulunuyordu. İblislere fark ettirmeden, Lich King’in emriyle zaman zaman Scourge’ün Legion’ın emirlerini yerine getirmesine engel olarak istilayı ciddi anlamda yavaşlatmış hatta düşmanlarının kaçabilmesine olanak sağlamıştı.

-Lich King ve Arthas, fırsattan istifade Tichondrius’u Felwood da öldürmeyi de planlamışlardı. Ancak Arthas’ın Tichondrius’u öldürmesi, Archimonde’dan gizlenebilecek bir durum değildi. Bu yüzden bu işi başkasına yaptırmak gerekiyordu: Illidan’a.

ArthasLegion ve Scourge orduları ile Azeroth halklarının çarpıştığı Mount Hyjal’ın eteklerinde de savaş alanındaydı. Archimonde’un mağlubiyetinin ardından Alliance, Horde ve Night Elf güçleri amasız bir karşı-saldırıya girişmişlerdi. Arthas Menethil saldırıdan ucu ucuna kurtulmuş ve Eastern Kingdoms’a dönmeden önce toplayabildiği kadar Scourge birliğini yanına almıştı.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: